Együtt ünnepelte a karácsonyt a Sant’Egidio közösség és barátai

Karácsony napját együtt ünnepelték a plébánián a Sant’Egidio közösség tagjai és barátai, segítők és olyan szegények, magányosok, akiknek öröm, hogy együtt, barátként, testvérként
ünnepelhetünk.

A templomban imádságot tartottunk Tamás atyával, aztán az Ady úti iskola 6.a. osztálya kedveskedett a vendégeknek karácsonyi műsorral.

A cserkészházban 31 embert láttuk vendégül, sok régi barátunkat és olyanokat is, akik hallottak az ebédről, az ünnepről, mesélték nekik mások, akik már rendszeresen járnak a karácsonyi ebédekre vagy az év közben megrendezett vasárnapi ebédekre.

Hét éve töltjük így a karácsonyt, igazi örömben, befogadva, akinek nem jut “szállás”, nem jut ünnep. Igazi karácsonyi öröm ez mindannyiunk számára.

Köszönjük mindenkinek, aki eljött, a gyerekeknek különösen. Hatalmas köszönet a gyerekeknek és a KultPince szakácsának, Szurok Gábornak és segítőtársainak a finom, kétfogásos ünnepi ebédért, Teri néninek a finom székelykáposztáért.

Szintén hatalmas köszönet a Magyar Kurírnak a támogatásért, ami lehetővé tette, hogy szép ajándékokat vásároljunk.
És köszönjük a fotókat Ladányi Gáspárnak és Mocsári Károlynak.

Thullner Zsuzsanna

2018. december 25.