“Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?”

“Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?”

Category : ÍRÁSAINKBÓL

“Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?”
(Mk 10,17.)

2013.03.04.

A vasárnapi igeszakaszban Jézus arról beszélt, hogy egymáshoz hasonlítgatjuk magunkat. A magunk vélt jóságát hasonlítjuk a másik általunk felfedezett hibájával. Könnyedén ítélkezünk. Másik szemében a szálkát észrevesszük, de a magunk szemében a gerendát sem látjuk.
Egyetlen hasonlítgatás a megengedett: ha magához, Jézushoz mérjük magunkat!
Így mindjárt helyére kerülnek dolgaink. Felismerhetjük, hogy bizony van hova fejlődnünk…

Ma ennek a példáját olvashattuk: Az ifjú odaborult Jézus elé, mert érezte, hogy valami hiányzik még részéről, hogy egy nagyot lépjen az örök élet felé. Talán szíve mélyén érezte is, hogy mi lehet az. Jézus a törekvését látva, igen megkedvelte. Azonban a teljesség igényében szembesítette azzal az egy földi ragaszkodásával.  Ezen a ponton el is bukott a gazdag ifjú, majd szomorúan távozott.

Vajon én is elveszítem lendületemet, ha az Úr szembesít görcsös ragaszkodásaimmal? Vagy leteszem elé és követem Őt, megtéve egy újabb lépést az örök élet felé?


Fazakas Zsolt

Kép: Pixabay

 


1 Comment

Írásaink | | MONORI KATOLIKUS PLÉBÁNIA

2019-03-15 at 11:19 du.

[…] “Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” – Fazakas Zsolt gondolatai […]