Plébánia-Műhely, posztgraduális képzés diakónusok és akolitusok részére

Category : Közösségeink

Az elmúlt két év pozitív tapasztalatai alapján a Váci Egyházmegye
PLÉBÁNIA-MŰHELY címmel 2019-őszétől – 2020 májusáig harmadik alkalommal is meghirdeti nyolc alkalmas posztgraduális képzését diakónusok és akolitusok részére.

A képzésre azokat a diakónusokat és akolitusokat várjuk, akik szeretnének  megismerkedni a plébánia-vezetés, és a plébániai élet gyakorlatával, mélyebb tartalmával.

A képzés elvégzéséről ünnepélyes keretek között átadott Tanúsítványt ad az Egyházmegye.

Püspökünk a plébániavezetői szolgálatra a képzést elvégzettek köréből választ.

A képzés időtartama:
októbertől májusig havonta általában egy hétfőn délután 12.00 – 20.00- ig tart.
Az alkalmak közös ebéddel kezdődnek.

A képzési alkalmak témái, vezetői és időpontjai:

• Indító találkozás PÜSPÖK ATYÁVAL az akolitus avatás előtt,
    2019. szeptember 28-án délután 16 órakor a Püspöki Palotában.
  • Katekumenális szentségi felkészítés – CSÁKI TIBOR atya. Vác, Fehérek temploma, 2019. október 14.
  • Karitász a plébánián – ÁRVAI FERENC atya, az egri Karitász vezetője. Vác, Püspöki Palota, 2019. november 18.
  • Liturgia –KÁPOSZTÁSSY BÉLA atya. Gyál, plébánia, 2019. december 10. kedd
  • A plébániavezető lelkisége – SZECSŐDI PÉTER atya. Vác, Püspöki Palota, 2020. január 13.
  • Önismereti tréning – Dr. TÖRÖK GÁBOR, a SOTE Mentálhigiéné Intézet igazgató helyettese. Vác, Püspöki Palota, 2020. február 10.
  • Kánonjogi kérdések a plébánián – MOLNÁR ZSOLT atya. Veresegyház plébánia, 2020. március 9.
  • A család – PÉCSI RITA pedagógus, neveléskutató, TÓTH ANDRÁS atya görögkatolikus pap és felesége, ILLÉS-TÓTH ANNA. Vác, Püspöki Palota, 2020. április 6.
  • Közösségépítés – GÁSPÁR ISTVÁN atya. Nagymaros plébánia, 2020. május 11.

A képzés az egyházmegye diakónusai és akolitusai számára ingyenes.

Jelentkezést e-mailen kérjük 2019. 09.16-ig az egyházmegyei irodára Molnár Zsolt atya és Vastag Magdi részére az iroda@vaciegyhazmegye.hu címre elküldeni motivációs levéllel és plébánosi ajánlással, valamint másolatként a csillag.peter@vaciegyhazmegye.hu címre is!

A képzésre a felvételi 2019. 09. 23-án hétfőn 9.00 órakor lesz Vácon a Püspöki Palotában, a felvételi beszélgetésen feleségeikkel együtt hívjuk a diakónusokat és az akolitusokat.

A Plébánia-műhely papi felelőse Molnár Zsolt atya, felelőse Csillag Péter állandó diakónus: 30/201-1073.