Gyermek és ifjúsági közösségek a nyolcvanas években

A nyolcvanas évektől kezdve a “puha diktatúra” éveiben már lehetséges volt hittanos táborokat szervezni.
Baranyi Zsuzsanna hitoktató eredményes munkát végzett a gyermekek körében. Az óvodáskorú kisgyermekeknek az új plébániaépületben berendeztek egy szobát, amit “ovis barlangnak” neveztek el. A plébániai hittan szombatonként élettel töltötte meg a házat. A következő vasárnapi evangéliumot rajzolták le, és játszották el a gyerekek.

Nyaranként a Félegyháza melletti Selymesen táboroztak. Később felépült a monorierdei kápolna, ahová szintén szerveztek gyermektáborokat. A nagyobb korosztályból volt, hogy külön a lányokat, vagy külön a fiúkat vitték el egy közös hétvégére a kápolnába. Kicsi csírái voltak egy bontakozó, új egyháznak.