Ugye lángolni fog a szívünk?

Ugye lángolni fog a szívünk?

Category : ÍRÁSAINKBÓL

Az emmauszi tanítványok “látásukban akadályoztatva voltak” (Lk 24,13-35)
Mi lehetett ennek az oka? Talán az, hogy a múlton töprengtek? Talán az, hogy a fájdalmukba temetkeztek?

Érdemes elgondolkodni azon is, hogy vajon miért nem tudom felismerni az Urat (no nem a kenyértörésben, a szentmisén, hanem) a mellettem álló emberben, legyen az egy rászoruló, vagy a saját gyermekem, szüleim.

Jézus a tanítványok által megélt napokra kíváncsi. Ahogy beszéltek róla, kibeszélték magukból; mindjárt könnyebb volt a lelkük. Erre válaszul tudja Jézus a fájdalmukat örömmé változtatni, ahogy rávilágít saját magára, az ószövetség beteljesítőjére az írásokon keresztül. 

Vajon amikor a Szentírást olvasom, Isten Igéjét, akkor nyitott szívvel, hittel olvasom, vagy csak letudom, mintegy olvasmányos könyvet? A nagyböjti fájdalmak és a kereszthalál időszaka elmúlt! Az emmauszi út nekünk is példa arra, hogy a fájdalom örömmé változzon bennünk!

Most is úton vagyunk: az Úr ebben a negyven napban többször is megjelenik nekünk, míg végül felemelkedik a mennybe. Majd újabb tíz nap és elküldi nekünk a Vigasztalót, Isten szent Lelkét, aki velünk marad örökké! Ugye lángolni fog a szívünk?


Kép: Pixabay

Zsolt Fazakas
Fazakas Zsolt

Kérjük, adója 1%-val támogassa a Turner Ferenc Alapítványt.

Köszönjük!